.

.

Ato jan&235; trash&235;guese e transmetuese t&235; shum&235; element&235;ve, q&235; vijn&235; nga. Veshjet Tradicionale Shqipetare.

Nov 16, 2011.

veshje sportive mateo.

. A. Do me interesonte cdo mendim, qofte nje adrese e sakte ne Tirane apo Kruje, ose dhe ndonje model i thjeshte konkret.

.

Ajo ndahet n disa njsi etnografike. Nov 16, 2011. K&235;tu mund t&235; gjeni kostume p&235;r gra, burra dhe f&235;mij&235; t&235; t&235; gjitha moshave.

Veshje intime dhe gjumi (17) Veshje sportive (34) Xhaketa Xhupa dhe Xhakavento F (80) Xhinse Pantallona dhe Stree pr femra (91) Pantallona klasike (34) Xhinse per femra (36) Veshje pr Meshkuj (287) Bluza Casual (20) Kpuc pr Meshkuj (24) Atlete pr meshkuj (22) Rroba banjo (5) T-shirt pr Meshkuj (56) Veshje Sportive (156) Xhaketa. Mar 20, 2015 Veshje pr burra Veshja kryesore e burrave sht fustanela e shoqeruar me kalla dhe opinga me xhufka t zeza n maj t tyre.

Produktet e shikuara s&235; fundi Kushtet e p&235;rdorimit Kujdesi ndaj klient&235;ve Ky&231;u Ky&231;u Regjistrohu.

Sfilat&235; me kostume popullore tradicionale p&235;r f&235;mij&235;.

. .

Pas meshs s t diels s Pashkve, t gjith arbresht mblidhen s bashku pr paradn e kostumeve tradicionale. Tek ky dyqan mund t&235; gjeni kostume me qera dhe me porosi p&235;r ti bler&235;.

.
.
Veshje popullore te Shqiperise se Mesme per femra, meshkuj, femije te cdo moshe.

.

1.

Apr 19, 2017 Ja se cilat jane veshjet tradicionale shqiptare. P&235;rgjith&235;sisht n&235; Kosov&235; deri n&235; vitet 30- 40 t&235; shekullit 20, veshjet popullore ishin ende n&235; p&235;rdorim n&235; pjes&235;n m&235; t&235; madhe t&235; popullsis&235; fshatare e pjes&235;risht edhe t&235; asaj qytetare. Ato jane.

. Veshje pr Gra N veshjet popullore t grave bie n sy prdorimi i. Veshje popullore Elbasan. Nov 16, 2011. I.

.

A. Ato jan trashguese t shum elementeve, q vijn nga lashtsia dhe gjithashtu jan edhe shprehje e marrdhnieve kulturore mes popujve.

Ky fakt sht plotsisht i dallueshm edhe n veshjet e Matit, t cilat kan nj.

Veshjet tradicionale shqiptare dhe Kultura Tradicionale n&235; trojet Shqiptare Veshjet popullore, jan&235; pa dyshim nj&235; nga manifestimet m&235; t&235; fuqishme t&235; kultur&235;s tradicionale.

.

1,739 Followers, 1,831 Following, 570 Posts - See Instagram photos and videos from Vjollca Tahiri (kostumepopullorejoni) Veshje tradicionale per femije e te rritur Te punuara nga Vjollca Tahiri porosi shitje qira.

Veshje vallesh per femije Ju ftojm&235; t&235; regjistroheni n&235; forum n&235; m&235;nyr&235; q&235; t&235; merrni pjes&235; ne diskutimet e forumit duke shprehur mendimin tuaj.